Sazba Toto je časopis!

Ve Varně to vře

Bulhaři vzkazují: Varnu vám nedáme! Máme svoji hrdost!

Bulhaři vzkazují po CNN, že investora už nehledají. Nešlo však o zvláštní podnikatelský záměr, jak uspokojit narkomany, ale o známé letovisko Varnu. Vše začalo prodejem několika luxusních hotelů v centru města.

Majitelka hotelů se nedávno objevila v bulharském hlavním městě Sofii. Její jméno je dnes v Bulharsku známější než president Rosen Plevneliev.

Hotel Hilton patří mezi nejluxusnější hotely ve Varně.
Hotel Hilton patří mezi nejluxusnější hotely ve Varně.
Hotel Hilton patří mezi nejluxusnější hotely ve Varně.
red

Štěstí

Jak vypadá štěstí?

Mluvíme o něm velmi často, přitom pro něj nemáme žádný symbol. Pokud bychom pátrali v historii, nikdy neexistoval jeden všem srozumitelný symbol štěstí.

Pro lásku máme označení . Štěstí však píšeme z písmen. První pokus o nalezení symbolu štěstí byl nedávno zveřejněn.

Článek O štěstí publikoval typograf Hermann Herz. Doporučuje v něm používat symbolu .

Tento symbol však naráží na tvrdou kritiku odborné veřejnosti.

rosťík

Umíme číst rébusy?

Největším hitem letošních vánoc je kuchařka psaná v rébusech.

Kuchařku Mistři v kuchyni vytvořil Zdeněk Polreich. Inspiroval se slovenskou knihou Naša kuchyňa. Nejde však o lehkomyslný krok autorů, ale o vtipně a přitom srozumitelně zpracované recepty. Přestože čtení rébusů si většina čtenářů představuje jen jako hru s obrázky, tyto recepty čtenáři luštit nemusí. kniha je napsaná v jazyce HTML, v níž lze obrázky vidět i jako běžný text. Z ukázky je patrné, jak jsou texty zpracovány.

zrak v kuchyni. Opět bleskově! Krátce osmažte na pánvi.
red

BreughelRousseauLouvre

Jak se díla obou malířů dostaly do Paříže, zachycují snímky v historickém dokumentu stanice BBC Breughel a Rousseau v Louvre Zajímavé je na dokumentu i to, že ponechává v původním sesříhaném snímku jméno holandského mistra Breugela vyslovovat jako brojgl, zatímco je v simultálním překladu zmiňován jako brechl.
jaro

Patříme do EU?

Karolína Peake bránila LIDEM. Měla, co vysvětlovat, protože zpráva se rychle šířila na Twitteru. Na tiskové konferenci upřesnila, že bránila svou nově založenou stranu LIDEM.
jaro